Wciąż bez przełomu w sprawie nowych przepisów o kasach online

 

Zapowiadane na 2017 rok zmiany w ustawodawstwie dotyczące kas online nie weszły w życie. Wciąż oczekujemy na nowe wytyczne.

 

W związku z brakiem informacji co do zasad, jakie będą obowiązywać przedsiębiorców, Novitus przedłuża działanie Programu Novitus On-line Ready o kolejny rok. Zakupy do 31.12.2018 są objęte ochroną Programu. Dokonano aktualizacji Regulaminu Programu, przy uwzględnieniu obecnego stanu prawodawstwa: Pobierz regulamin.

 

Z kolei Elzab kontynuuje sprzedaż urządzeń w swoim programie On-line Ready. Posnet komunikuje na swojej stronie internetowej, że wciąż oczekuje na zmiany przepisów, które pozwolą wyprodukować konkretne urządzenia online.

 

Twórcom nowych przepisów dotyczących kas online przyświeca idea zgodnie z którą urządzenie fiskalne będzie jednocześnie drukować papierowy paragon oraz generować elektroniczny dokument. E-paragon docelowo dostępny także dla klienta, niezależnie od tego, czy płacił kartą płatniczą czy gotówką. Kasa będzie pozostawać w łączności z centralnym systemem, w którym gromadzone będą pełne dane o sprzedaży. Pierwotnie zakładano, że przepisy będą mogły wejść w życie do końca 2017 roku tak, by kasy fiskalne on-line były sprzedawane od początku 2018 roku.

 

Ze względu na przedłużające się prace, obecny spodziewany termin zmian to II połowa 2018 roku.

Masz Pytania?

Możesz zadać pytanie lub złożyć zamówienie telefonicznie.

napisz do nas