Prace nad kasami online dalej trwają

 

Z szumnych zapowiedzi wprowadzania kas fiskalnych online od początku 2019 roku nie wyszło nic. Kas online wciąż nie ma w sprzedaży, nie ma także konkretnych regulacji prawnych, ani odpowiedzi na pytanie: kiedy pierwsi przedsiębiorcy będą zobowiązani do zakupu nowych urządzeń.

 

Przypomnijmy: kasy fiskalne online miały być obowiązkowe dla poszczególnych branż - pierwsza grupa przedsiębiorców miała ich używać już od 1 stycznia 2019 roku. Kolejne branże miały do nich dołączać z czasem. Jednak mimo tego, że minęło już sporo czasu, wciąż nie są znane ostateczne zapisy stosownych przepisów prawa. Oznacza to, że wszyscy przedsiębiorcy mogą nadal korzystać ze swoich dotychczasowych urządzeń lub zdecydować się na zakup kasy fiskalnej "online ready". Kolejnym skutkiem braku informacji od ustawodawcy jest fakt, iż producenci urządzeń fiskalnych nie są w stanie sprzedawać i produkować kas fiskalnych online. 

 

Planowane są za to kolejne modyfikacje przepisów, przed ich ostatecznym zatwierdzeniem przez ustawodawcę. Pierwszą z nich jest propozycja, by obowiązkowo zamieszczać numer NIP na paragonach, jeśli zakupu dokonuje przedsiębiorca. Kolejny pomysł dotyczy czasu wręczania paragonu osobie, która dokonuje zakupu. Planowany jest zapis, który nakazywałby wręczać konsumentowi paragon przed dokonaniem zapłaty. Ostatnią innowacją ma być obowiązek udostępniania wyświetlacza kasy klientowi.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji, jeśli masz dodatkowe pytania!

Dowiedz się więcej: 32 35 12 715

Masz Pytania?

Możesz zadać pytanie lub złożyć zamówienie telefonicznie.

napisz do nas