Jak wybrać drukarkę fiskalną?

 

Drukarka fiskalna to urządzenie, przy pomocy którego można rejestrować sprzedaż. Jednak w przeciwieństwie do kasy fiskalnej, drukarka musi być podłączona do komputera z oprogramowaniem sprzedażowym. Jaką drukarkę fiskalną wybrać i czym się kierować przy jej zakupie? Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek.

 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele drukarek fiskalnych, różnych producentów oraz z innymi funkcjami. W naszym artykule zapoznasz się z najważniejszymi kryteriami wyboru takiego urządzenia.

 

Cena drukarki fiskalnej – za co warto zapłacić?

 

Oczywiście podstawową różnicą między poszczególnymi modelami drukarek fiskalnych będzie ich cena. W przypadku tych urządzeń bardzo ważną kwestią jest wieloletnie utrzymanie sprawności drukarki, a co za tym idzie – decydująca jest tak naprawdę cena podzespołów. Optymalnie jest więc wybrać przede wszystkim takie urządzenie, które będzie mieć tanie części zapasowe, co niekoniecznie musi iść w parze z wysoką ceną nowego urządzenia.

 

wybor drukarki fiskalnej

 

Kolejną sprawą jest fakt, iż Twoja nowa drukarka fiskalna musi przede wszystkim współpracować z posiadanym przez Ciebie oprogramowaniem sprzedażowym. Nawet najdroższa, najlepsza drukarka będzie bezużyteczna, jeśli nie skomunikuje się z systemem na Twoim komputerze.

 

Porty komunikacyjne w drukarce fiskalnej

 

Tak samo jak w przypadku kasy fiskalnej, także drukarki różnią się między sobą liczbą oraz rodzajem portów komunikacyjnych (dostępne są między innymi: Bluetooth, USB, RS-232). W przypadku drukarki fiskalnej są one jednak dużo ważniejsze, ponieważ drukarka fiskalna nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, to znaczy bez podłączenia do komputera stacjonarnego, laptopa lub palmtopa. Warto zwrócić uwagę na to, czy drukarka fiskalna ma port USB - dzięki niemu bezproblemowo podepniemy urządzenie do komputera, bez konieczności stosowania przejściówek.

 

odpowiednia drukarka fiskalna do sklepu

 

Zawsze doradzamy naszym klientom, by wybrali urządzenie z jednym bądź dwoma portami więcej ponad to, czego na ten moment potrzebują. Może to uchronić Cię od bardzo drogich napraw, kiedy jeden z portów ulegnie kiedyś ewentualnej awarii.

W przypadku, gdy w firmie posiadasz dwa stanowiska sprzedażowe obok siebie i chcesz drukować paragony lub faktury na jednej, wspólnej dla obu stanowisk, drukarce, musisz wybrać dostosowane do tego celu urządzenie już przy zakupie. Większość drukarek na rynku nie ma bowiem takiej możliwości.

 

Drukarka fiskalna dobrana do konkretnej firmy i jej branży

 

Różne modele drukarek fiskalnych dedykowane są konkretnym branżom. Sklepowe drukarki fiskalne doskonale sprawdzą się w przypadku firm o profilu handlowym, usługowym i handlowo-usługowym. Szczególnie wygodę korzystania z drukarki fiskalnej odczują właściciele sieci handlowych i dużych punktów handlowych, w których liczba obsługiwanych klientów jest spora. Szybkość wydruku linii na paragonie będzie istotnym parametrem wybieranej w tym przypadku drukarki, ponieważ jest to czynnik znacząco przyspieszający pracę z klientami.

Biletowa drukarka fiskalna jest specjalistycznym urządzeniem mobilnym, które będzie wspierać pracowników sprzedających bilety poza główną siedzibą firmy, a także w trakcie transportu pasażerów. Mobilne drukarki fiskalne będą zresztą także przydatne w każdej innej branży, w której sprzedawca pracuje w terenie. Ich zaletami są: małe gabaryty, niska waga oraz możliwość długiej pracy bez podłączenia do prądu.

 

biletowa drukarka fiskalna

 

Na rynku dostępne są także apteczne drukarki fiskalne – ich cechą charakterystyczną są formatki do realizacji operacji aptecznych (na przykład zamówienia na lek recepturowy czy wycena leku robionego w aptece). Dodatkową wygodą w przypadku obsługi pacjentów w aptece są czytelne wyświetlacze (na wysięgniku lub podwieszane), pozwalające łatwo wyświetlić klientowi cenę i nazwę produktu.

 

Wygoda w korzystaniu z drukarki fiskalnej

 

W szerokim wachlarzu drukarek fiskalnych zwróć także uwagę na te urządzenia, które realnie ułatwiają sprzedaż, zamiast przysparzać dodatkowych kłopotów. Obecnie dostępne są drukarki fiskalne z wygodnym obcinaczem papieru i czujnikiem końca rolki, czy z mechanizmem „wrzuć i pracuj” pozwalającym wymienić papier w dosłownie kilka sekund. Dzięki takim udogodnieniom, sprzedawca może się skupić na najważniejszych czynnościach.

Drukarki fiskalne różnią się także ergonomią. Jeśli pracujesz w terenie, poszukaj drukarki z możliwością podpięcia specjalnego uchwytu do urządzenia mobilnego (na przykład telefonu lub tabletu). W przypadku firm, które dopiero się rozwijają, wygodne będą takie drukarki fiskalne, do których w przyszłości dokupisz pojedyncze moduły – dzięki temu nie musisz od razu kupować droższych opcji.

 

Porozmawiaj z nami o swojej nowej drukarce fiskalnej!

Zadzwoń: 32 35 12 715

 

 

Masz Pytania?

Możesz zadać pytanie lub złożyć zamówienie telefonicznie.

napisz do nas